Shop Mobile More Submit  Join Login

DaskalT54-351 has limited the viewing of this artwork
to members of the DeviantArt community only.

You can log in or become a member for FREE!

Yeah, as you can see it's a soviet KV-1E heavy tank with some info.

I found my very old KV-1 sketch and I decided to ink and finish it.

One of my most favorite tanks btw.

Here's more info, Just links to websites, I'm too lazy to copy and paste everything.

[link] Wikipedia

[link] battletanks.com

[link] some great KV-1 pictures

[link] Very lot of pictures and great info about KV-1

Goddamnit, my scanner as FUCKIN' ALWAYS had to screw up the whole coloring.

Opinions are up to you.
Add a Comment:
 
:iconthesovietkitsune:
thesovietkitsune Featured By Owner May 16, 2014
This is really cool I love how you have all the info in with the picture.
Reply
Hidden by Owner
Hidden by Owner
Hidden by Owner
Hidden by Owner
Hidden by Owner
:iconfantagiro665:
Fantagiro665 Featured By Owner Apr 21, 2011  Hobbyist Writer
ładna bestai.
Reply
:iconrtjdudek:
RTJDudek Featured By Owner Apr 21, 2011  Hobbyist General Artist
KW-1 to jeden z tych nielicznych typów czołgów "zdiełanych w sovietskim sojuzie", co wygląda przyzwoicie i miał dobre osiągi.

Nawet Niemcy i Finowie słusznie docenili te pojazdy - ich armata 76,2mm F-34 przewyższała pod względem skuteczności PaK 36 (37mm ) , PaK 38 ( 50mm ) i wiele zdobycznych dział przeciwpancernych zdobytych przez Wehrmacht - czeskie 47mm, nasze Boforsy 37mm, francuskie 25 i 47mm i brytyjskie dwufuntówki (40mm ).
Reply
:icondaskalt54-351:
DaskalT54-351 Featured By Owner Apr 21, 2011
Nie wspominając, że chętnie też ich używali, jeśli tylko się dało.
Reply
:icondaskalt54-351:
DaskalT54-351 Featured By Owner Apr 21, 2011
Tak, ten czołg miał potencjał. Ale był używany w debilny sposób, bez żadnej taktyki czy wsparcia, garść KW, klapki na oczy, krzyżyk na drogę i heja wpiereda, biej wraga. a kończyło się to zwykle tak [link] [link] [link] [link] [link]

Ta, na początku Niemcy za bardzo nie mogli przebic pancerza KW, ale jak weszły do uzbrojenia działa większego kalibru to problem został zniwelowany. Zresztą piechota z materiałami wybuchowymi czy minami też doskonale sobie z nimi radziła.
Reply
:iconrtjdudek:
RTJDudek Featured By Owner Apr 21, 2011  Hobbyist General Artist
To wszystko wina decydentów z Kremla - socjalistyczny sposób myślenia uniemożliwiał im skuteczne odparcie ataków Panzerwaffe.
Stalin odnosił sukcesy w mordowaniu Rosjan, nas i innych narodów, lecz na strategii znał się jak Łukaszenka na demokracji. Wciąż nie mogę zrozumieć, za co tak wielu Ruskich nadal go wielbi jak boga. W końcu ludobójstwo zaczął od nich jeszcze w latach 20. i 30. XX wieku.

Hitler też nie znał się na broni - co prawda Tygrysy ( I, II i Jagdtigery ) dobrze spisywały się w walce, chociaż Niemcy odnieśliby znacznie większe sukcesy, gdyby skupili się na rozwoju PzKpfW V Panther, a nie cięższych i mniej ruchliwych maszyn.
Reply
:icondaskalt54-351:
DaskalT54-351 Featured By Owner Apr 21, 2011
Też tak sądzę. I również dziwie się tym zaślepionym baranom, czemu go tak wielbią.... Wszędzie pełno jest takich osobników. Cóż poradzić, propaganda i pranie mózgów, ale również nadmiar wolnego czasu i nudy od których kanarki się legną we łbie i pierdy w dupie z którymi nie ma co zrobić. A potem mamy amerykańskich, polskich i nie wiadomo jeszcze jakich neokomuchów czy neonazistów. Słyszałem historyjkę, że jak stalin zgubił fajkę to na wstępie beria kazał rozstrzelać ok. 70 osób zamieszanych w tą jakże "ciężką zbrodnie" już wszystko jest, rozkazy wydane tylu i tylu zabitych. Co się okazało faja się znalazła. "Wujcio" po prostu gdzieś ją położył i zapomniał gdzie. Albo jeden z jego strażników został zabity za filcowe nakładki które zrobiła mu żona z myślą żeby nie stukać butami jak chodził pilnując drzwi do pokoju stalina. Jeszcze jak był prowadzony na egzekucję, to wychwalał jego imie. Paranoja. To tylko nieliczne przypadki. Jak można być takim idiotą, żeby po tym co robił i co zostało naswietlone przez te lata dalej czcić tego skurwysyna... Dobrze że jego synalek nie doszedł do władzy.

Fakt, że nie miał pojęcia o niczym. Uważam to samo, ze zamiast tworzyć coraz cięższe, większe bardziej nieruchawe debilne wynalazki, powinni oni iść w dobrą i sprawdzoną konstrukcję- Pantery. No przecież ludzie, zamiast budować 1 TygrysaII można było zrobić 2 Pantery i o wiele lepiej by na tym wyszli niż tworzyć takie cudaki. Ale bardzo dobrze dobrze, że tak sie stało, że przegrali. Osobiście nie chciałbym się witać czymś w rodzaju "Heil!" albo w przypadku sowietów "Priviet tawarisz"...
Reply
:iconrtjdudek:
RTJDudek Featured By Owner Apr 21, 2011  Hobbyist General Artist
Pierwszego synalka, Jakoba Dżugasziwili, Niemcy załatwili w Sachsenhausen w 1943 roku. Drugi synalek, Wasilij, skończył jak podręcznikowy oficer armii radzieckiej czasu zimnej wojny - zmarł na alkoholizm w latach 60-tych XX wieku. Nic dziwnego, że nie było dla niego chętnego dawcy wątroby. :laughing:

Też uważam, że dobrze się stało, że Niemcy źle wyszli na drugiej wojnie światowej. Szkoda tylko, że przywódcy zachodnich aliantów byli skończonymi durniami tchórzem podszytymi, zwłaszcza Churchill, co najpierw nas pochwalił ( w 1940 roku po bitwie o Anglię ), a potem kazał nam się wynosić do Polski ( po zdobyciu Monte Cassino ) . Gdyby pozwolili się wykrwawić nawzajem Wehrmachtowi i Armii Czerwonej i nie wylądowaliby we Francji, lecz na przykład w Jugosławii albo w Norwegii i nacieraliby stamtąd na Berlin, mogliby wysłać jeden lub dwa korpusy, żeby przypilnować tłukących się bolszewików z nazistami i być może uniknęlibyśmy losu wasali Moskwy.

Wiem, że mój ostatni pogląd być może brzmi naiwnie, ale czytałem o tym w "Nowej Technice Wojskowej: Historii" i rozmawiałem o tym z kumplami z USA i Wielkiej Brytanii. Według ich relacji, Churchill i Roosevelt naprawdę planowali desant w Norwegii lub Jugosławii z natarciem na siły niemieckie u nas, w Polsce, lecz musieli ustąpić Stalinowi.
Reply
:icondaskalt54-351:
DaskalT54-351 Featured By Owner Apr 22, 2011
Tiaa. :XD:

Przede wszystkim zostaliśmy przez nich sprzedani na konferencji sowietom, co nie powinno miec nigdy miejsca.

Tez coś obiło mi się o uszy... Tylko nie pamiętam dokładnie co tam było.
Reply
Add a Comment:
 
×

Details

Submitted on
April 20, 2011
Image Size
2.4 MB
Resolution
1716×1123
Thumb

Stats

Views
547
Favourites
9 (who?)
Comments
16

Camera Data

Make
Canon
Model
MP210 series
Software
GIMP 2.6.10

License

Creative Commons License
Some rights reserved. This work is licensed under a
Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 License.
×